IMCA Stock Car

imca_fi_eq

EQ Cylinder Heads Northern Region
(points through 4/6)
Rank Driver Points
1 Tristan Grape 119
2 Joseph Cooper 111
3 Cody Potter 77
4 Ethan Thompson 76
5 Austin Schrage 75
6 Luke Ramsey 66
7 Sheldon Oberle 55
8 Taylor Huss 54
9 Braden Richards 52
10 Randy Rindom 51
11 Tyler Jackson 49
12 Timothy Mueller 48
13 Elaine Deppe 40
14 Wyatt Luke 29
15 Phillip McKee 27
16 Kyle Brennan 25
17 Corey Hill 22
17 Dalton Robey 22
19 Thane Beckman 17
20 Jason Rindom 14
21 Jason McDowell 11

 

imca_fi_eq

EQ Cylinder Heads Southern Region
(points through 4/6)
Rank Driver Points
1 Mitchell Ferguson 621
2 Cutter Spalding 243
3 Nick Posey 210
4 Cody Baker 187
5 Hunter Rasdon 154
6 Christian Miller 141
7 Charlie Cook 116
8 Tate Elkins 106
9 Andy Morris 102
10 John Wingrove 99
11 Seth Gaston 86
12 Charlie Sancinati 84
13 Ryan Diatte 72
14 Luke Ramsey 68
15 J. D. Jackson 66
16 Ron Meyer 58
17 Kevin Cox 57
18 Brad Wassmann 53
19 Creed Slater 52
20 Cody Morris 49
21 Mike Ficklin Sr. 45
22 Brett McMillin 36
23 Jared Rady 32
24 Blake Hazelip 31
25 Ty Papkey 30
26 Robert Barrow 28
26 Skyler Riley 28
28 Jeremy Engelhardt 24
28 Joseph Richbourg 24

Past Northern Region Rookies of the Year
2023 – Jake Sachau, Manning, IA
2022 – Kaden Reynolds, Cedar Rapids, IA
2021 – Cade Richards, Lincoln, NE
2020 – Cameron Wilkinson, Neligh, NE
2019 – Dallon Murty, Chelsea, IA
2018 – Troy Burkhart, Hays, KS
2017 – Eric Harpole, Bismarck, ND
2016 – Kyle Pfeifer, Hill City, KS
2015 – Greg Gill, Muscatine, IA
2014 – Devin Smith, Lake City, IA
2013 – Scott Pippert, Elberon, IA
2012 – Michael Murphy, Jefferson, IA
2011 – Dustin Larson, Rushmore, MN
2010 – Nathan Wood, Keswick, IA
2009 – Phil Holtz, Manchester, IA
2008 – Adam Balthazor, Stockton, KS
2007 – Donavon Smith, Lake City, IA
2006 – Kirk Kinsley, Wapello, IA
2005 – Cory Struckhoff, Kensington, KS
2004 – Jason Davis, Norton, KS
2003 – Mark Zorn, Russell, KS
2002 – Randy Clydesdale, Edmond, KS
2001 – David Trauernicht, Beatrice, NE

Past Southern Region Rookies of the Year
2023 – Chris McCurdy, Tempe, AZ
2022 – Cameron Cook, Fort Worth, TX
2021 – Larry Brigner, Apache Junction, AZ
2020 – Dustin Mooney, Forney, TX
2019 – Sam Spadaro Jr., Weatherford, TX
2018 – Bryce Pritchett, Combine, TX
2017 – Jerrett Bransom, Burleson, TX
2016 – Andy Roller, Waco, TX
2015 – Westin Abbey, Comanche, TX
2014 – Colby Deming, Hobbs, NM
2013 – Tristan Carman, Killeen, TX
2012 – Brandon Taylor, Granbury, TX
2011 – Marc Egert, Lubbock, TX
2010 – Richard Valentine, Harker Heights, TX
2009 – Steffan Carey, Bloomfield, NM
2008 – Douglas Kennemer, Boyd, TX
2007 – Jimmy Gore, Forney, TX
2006 – Tommy Honey, Waco, TX
2005 – Cody Sample, Palmer, TX
2004 – B.J. Dulock, Waco, TX
2003 – Shannon Parsons, Waco, TX
2002 – Tim Pyle, Midland, TX
2001 – Mike Greer, Garrison, TX