Larry Shaw Race Cars Western Region
(points through 2/20)
Rank Driver Points
1 Chaz Baca 637
2 Tanner Black 557
3 Tim Ward 520
4 Bricen James 487
5 Ethan Dotson 450
6 Casey Arneson 435
7 Kollin Hibdon 428
8 Grey Ferrando 344
9 Russell Allen 331
9 Kelsie Foley 331
11 Casey Skyberg 299
12 Cody Laney 278
13 Jerry Flippo 276
14 Braxton Yeager 253
14 Kellen Chadwick 253
16 William Miller 251
17 Zachary Madrid 240
18 Brandon Schmitt 236
19 Tripp Gaylord 231
20 Brody Spangler 230
21 Lance Mari 223
21 Jake Pike 223
23 Jeff Larson 222
24 Bubba Stafford Jr. 219
25 Spencer Wilson 217
26 Cody Thompson 215
27 Ryan Roath 212
28 Michael Thing Jr. 201
29 Collen Winebarger 199
30 Brandon Beckendorf 196
31 Marvin Mueller 182
32 Alex Stanford 171
33 Chad Stevens 169
33 Kelly Johnson 169
35 Joey Price 167
36 Anthony Merritt 162
37 Kyle Heckman 160
38 Darrell II Hughes 146
38 Austin Kiefer 146
38 Paris Archie 146
41 Zane DeVilbiss 143
42 John Parmeley 141
43 Riley Simmons 134
44 Duane Rogers 133
45 Justen Yeager 130
46 D. J. Shannon 123
47 Chris Morris 122
48 Ricky "WW1" Alvarado 121
48 Austin Kuehl 121
50 James Dupre 120
51 Doug Lockwood 119
52 Jake O'Neil 118
52 Thomas Daffern 118
54 Kobe Lomasney 116
55 Dylan Thornton 115
55 Daniel Miller 115
57 Jesse Rogotzke 114
58 Beau Speicher 113
59 Jon DeBenedetti 112
60 Vincent Raucci Jr. 111
60 Jason Wolla 111
62 Shawn Natenstedt 107
63 Aaron Elwess 106
63 Bobby Hogge 106
65 Dalton Magers 105
66 Kenny Wallace 104
67 Tom Smith 103
67 Sean Stewart 103
67 Paul Stone 103
67 Mitchell Mohler Jr. 103
71 William Slocum 102
71 Alyssa Smith 102
73 Jeremy Richey 97
74 Shawn Zelenka 94
75 Ken Schrader 92
76 Paul Culp 90
77 Guy Norton 88
77 Travis Denning 88
79 Devon Reed 87
79 Bob Moore 87
81 Sean Stacy 84
82 Donald Schott 83
83 Randy Ahrns 82
83 Dave Cain 82
85 Andy Papp 81
86 Derick Young 79
87 Ryan McDaniel 78
88 Joey Franklin 77
89 Jess Brekke 75
90 Jeff Foster 73
91 Trevor Fitz-Gibbon 71
92 Josh Cain 69
93 Steven Daffern 68
94 Mark Carrell 67
95 Frank Russell 66
96 Troy Morris Jr. 65
97 Justin McCreadie 63
97 Charles Grohnke 63
99 Kevin Lynn 62
100 Bryson Yeager 60

No Points Available

No Points Available

No Points Available

No Points Available

Past Western Region Champions
2020 – Chaz Baca, Mesa, AZ
2019 – Bricen James, Albany, OR
2018 – Zane DeVilbiss, Farmington, NM
2017 – Cory Sample, Winnemucca, NV
2016 – Cory Sample, Winnemucca, NV
2015 – Zane DeVilbiss, Farmington, NM
2014 – Zane DeVilbiss, Farmington, NM
2013 – Zane DeVilbiss, Farmington, NM
2012 – Zane DeVilbiss, Farmington, NM
2011 – Zane DeVilbiss, Farmington, NM
2010 – Zane DeVilbiss, Farmington, NM
2009 – Justen Yeager, Green River, WY
2008 – Dan Fitzgerald, Las Vegas, NV
2007 – Shawn Zelenka, Surprise, AZ
2006 – Dan Fitzgerald, Las Vegas, NV
2005 – Dan Fitzgerald, Las Vegas, NV
2004 – Dan Fitzgerald, Las Vegas, NV
2003 – Robert Miller, Gardnerville, NV
2002 – Mark Allison, Las Vegas, NV
2001 – Jason Pike, Pahrump, NV
2000 – Jim Perkins, Fort Mohave, AZ
1999 – Jason Pike, Pahrump, NV
1998 – Rick Ward, Mesa, AZ
1997 – Jim Perkins, Fort Mohave, AZ
1996 – Michael Corning, San Diego, CA
1995 – Ryan Cole, Santa Maria, CA
1994 – Scott Pounds, Bakersfield, CA
1993 – Scott Pounds, Bakersfield, CA

Past Central Region Champions
2020 – Jordan Grabouski, Beatrice, NE
2019 – Jordan Grabouski, Beatrice, NE
2018 – Jordan Grabouski, Beatrice, NE
2017 – Steven Bowers Jr., Topeka, KS
2016 – Jordan Grabouski, Beatrice, NE
2015 – Dylan Sherfick, Wakeeney, KS
2014 – Johnny Saathoff, Beatrice, NE
2013 – Jeremy Frenier, Fort Morgan, CO
2012 – David Murray Jr., Oberlin, KS
2011 – Jordan Grabouski, Beatrice, NE
2010 – David Murray Jr., Oberlin, KS
2009 – Dylan Smith, Osceola, NE
2008 – Chris Alcorn, Lincoln, NE
2007 – Chris Alcorn, Lincoln, NE
2006 – Johnny Saathoff, Beatrice, NE
2005 – David Murray Jr., Oberlin, KS
2004 – David Murray Jr., Oberlin, KS
2003 – David Murray Jr., Oberlin, KS
2002 – Jon Thompson, Superior, NE
2001 – David Murray Jr., Oberlin, KS
2000 – David Murray Jr., Oberlin, KS
1999 – Johnny Saathoff, Beatrice, NE
1998 – Johnny Saathoff, Beatrice, NE
1997 – Johnny Saathoff, Beatrice, NE
1996 – Johnny Saathoff, Beatrice, NE
1995 – David Murray Jr., Oberlin, KS

Past North Central Region Champions
2020 – Tom Berry Jr., Des Moines, IA
2019 – Tom Berry Jr., Newburg, ND
2018 – Brandon Beckendorf, Danube, MN
2017 – Jason Wolla, Ray, ND
2016 – Chris Abelson, Sioux City, IA
2015 – Chris Abelson, Sioux City, IA
2014 – Chris Abelson, Sioux City, IA
2013 – Jesse Sobbing, Glenwood, IA
2012 – Jimmy Gustin, Marshalltown, IA
2011 – Randy Havlik, Madrid, IA
2010 – Scott Hogan, Vinton, IA
2009 – Jeremy Mills, Garner, IA
2008 – Todd Shute, Des Moines, IA
2007 – Jared Siefert, Green Bay, WI
2006 – Benji LaCrosse, Luxemburg, WI
2005 – Ron Pope, Mason City, IA
2004 – Vern Jackson, Waterloo, IA
2003 – Ricky Stephan, South Sioux City, NE
2002 – Brad Pinkerton, New Sharon, IA
2001 – Ricky Stephan, South Sioux City, NE
2000 – Rich Lewerke, Garner, IA
1999 – Troy Folkerts, Albia, IA
1998 – Troy Folkerts, Alba, IA
1997 – Danny Wallace, Des Moines, IA
1996 – Steve Droste, Waterloo, IA
1995 – Jeff Mitrisin, Oskaloosa, IA
1994 – Kevin Larkins, Adams, NE
1993 – Ron Pope, Spencer, IA

Past South Central Region Champions
2020 – Matt Guillaume, Haslet, TX
2019 – William Gould, Calera, OK
2018 – Josh McGaha, Abilene, TX
2017 – William Gould, Calera, OK
2016 – Matt Guillaume, Haslet, TX
2015 – Keith White, Little River Academy, TX
2014 – William Gould, Calera, OK
2013 – William Gould, Calera, OK
2012 – Keith White, Little River Academy, TX
2011 – Keith White, Little River Academy, TX
2010 – Keith White, Little River Academy, TX
2009 – Keith White, Little River Academy, TX
2008 – P.J. Egbert, Copperas Cove, TX
2007 – Chris Bragg, Springtown, TX
2006 – P.J. Egbert, Copperas Cove, TX
2005 – Henry Witt Jr., Waco, TX
2004 – Henry Witt Jr., Waco, TX
2003 – Henry Witt Jr., Waco, TX
2002 – Henry Witt Jr., Waco, TX
2001 – Henry Witt Jr., Waco, TX
2000 – Henry Witt Jr., Waco, TX
1999 – Henry Witt Jr., Waco, TX
1998 – Henry Witt Jr., Waco, TX
1997 – Jim Buford, Keatchie, LA
1996 – Allan Essenburg, Copperas Cove, TX
1995 – Ronny Gould, Calera, OK
1994 – David Murray Jr., Oberlin, KS
1993 – Rexs Merritt, Billings, MO

Past Eastern Region Champions
2020 – Mitchell Hunt, Kent City, MI
2019 – Matt Szecsodi, Clio, MI
2018 – A.J. Ward, Ionia, MI
2017 – A.J. Ward, Ionia, MI
2016 – A.J. Ward, Ionia, MI
2015 – Keith Lamphere, Monroeton, PA
2014 – Chris Fleming, Union Springs, NY
2013 – Chris Fleming, Union Springs, NY
2012 – Kevan Cook, Constantia, NY
2011 – Mike Smith, Arkport, NY
2010 – Kevan Cook, Constantia, NY
2009 – Kevan Cook, Constantia, NY
2008 – Dale Caswell, Central Square, NY
2007 – Dale Caswell, Central Square, NY
2006 – Sean Lias, Westfield, PA
2005 – Sean Lias, Westfield, PA
2004 – Sean Lias, Westfield, PA (Northeastern Region)
2003 – Sean Lias, Westfield, PA (Northeastern Region)
2002 – Sean Lias, Westfield, PA (Northeastern Region)
2001 – George Catanzano, Ghent, NY (Northeastern Region)
2000 – Sean Lias, Westfield, PA (Northeastern Region)
1999 – Sean Lias, Westfield, PA (Northeastern Region)
1998 – Sean Lias, Westfield, PA (Northeastern Region)
1997 – Neal Edgar Jr., Adams Center, NY (Northeastern Region)
1996 – Rick Stout, Stanton, MI
1995 – Rick Stout, Stanton, MI
1994 – Roger Terlosky, Fort Wayne, IN
1993 – David Bice, Avilla, IN

Past Mountain Region Champions
2004 – Douglas Tiffany, Delta, CO
2003 – Robert Gallegos, Cory, CO
2002 – Aaron Spangler, Dove Creek, CO
2001 – Craig Nelson, Farmington, NM
2000 – Jerry Harpole Jr., Farmington, NM
1999 – Aaron Spangler, Dove Creek, CO
1998 – Aaron Spangler, Dove Creek, CO
1997 – Kelly Boen, Henderson, CO
1996 – Kelly Boen, Henderson, CO
1995 – Jerry Harpole, Farmington, NM
1994 – Robert Adams, El Paso, TX
1993 – Kenny Hatfield, Phoenix, AZ

Past Gulf Coast Region Champions
2004 – Jesse Barnhill, Bagdad, FL
2003 – Chris Smith, Castleberry, AL
2002 – Greg Hopkins, Pensacola, FL
2001 – Ben Stephens, Pulaski, MS
2000 – Curtis Galbreath, Chipley, FL
1999 – Scottie Hiett, Oxford, AL
1998 – Jimmy Hiett, Anniston, AL
1997 – Jay Blair, Angie, LA
1996 – Todd Neiheiser, Panama City, FL
1995 – Curtis Galbreath, Chipley, FL