IMCA Modified

Shaw Race Cars Western Region
(points through 4/13)
Rank Driver Points
1 Luke Silber 217
2 Tate Johnson 181
3 Billy Maxwell 146
4 Noah Geer 145
5 Jacob Mallet Jr. 138
6 Tyson Talkington 137
7 Tony Acierno 113
8 Paxton George 104
9 Adam Davis 103
10 Jeffrey Westergard 100
11 Charlie Gauthier 90
12 Randall Trojacek 71
13 Jim Zaremski 60
14 Cody Ashcraft 56
15 Bert Jones 46
16 Randy Miramontez 44
17 Aries King 42
18 Jake Tucker 39
19 Lorne Hommerding 33
20 Mikki Beuchat 32
21 Ryan Becker 30
22 Nick Vona 27
23 Clint Damm 24
23 Brandon Conner 24

Razor Chassis North Central Region
(points through 4/15)
Rank Driver Points
1 Jared Timmerman 138
2 Brian Eppert 130
3 Jason Bass 115
4 Jace Whitt 92
5 Colton Nelson 85
6 Skyler Woods 82
7 Blaise Lewis 59
8 Cody Overton 57
8 Michael Claeys 57
8 Griffin Taylor 57
11 Monte Most 53
12 Carson Reinig 52
13 Josh Fisher 35
14 Cody Hokenstad 32
15 Adam Abbey 28
16 Austin Winkel 18
17 Danny Fye 17
18 Owen Clark 14

Jet Racing Central Region
(points through 4/13)
Rank Driver Points
1 Brodie Stanley 80
2 Cameron Norris 61
3 Tony Acierno 58
4 Jace Whitt 53
4 Jacob Davison 53
6 Cameron Thompson 48
7 Shane Meeks 46
8 Derrick Sprott 32
9 Seth Salter 30

GRT Race Cars South Central Region
(points through 4/13)
Rank Driver Points
1 Bradley Mitchell 162
2 Mason Day 126
3 David Gibson 114
4 Colton Keel 109
5 Arien Gassman 102
6 Josh Stambaugh 65
7 Josh Short 64
8 John Neal Reid 59
9 Shane Wojtek 57
10 Theron Pierce 54
11 John "J. T." Dewitt 52
12 Vince Kacir 32
13 Brayden Tumlinson 27

DeVilbiss Racing Eastern Region
(points through 4/13)
Rank Driver Points
1 J. C. Wilson 247
2 William Bartlett 198
3 Thomas H. Lowery 121
4 Rusty Cooper 105
5 David Seffens 77
6 Bo Slay 66
7 Ryan Worsham 60
8 Jerry Venable 56
9 Michael Claeys 54
10 Jacob Davison 50
11 Griffin Taylor 48
12 Chase Holland 47
12 Jakub Ingham 47
14 Brodie Gibson 37
15 Neil Brown 36
16 Dillian Denman 14
17 Austin Barnett 11
17 Brandyn Ciganik 11
17 Matthew Triefenbach 11

Past Western Region Rookies of the Year
2023 – Andrew Pearce, Oakley, CA
2022 – Katelynn Robertson, Susanville, CA
2021 – Kaitlyn Sample, Winnemucca, NV
2020 – Dino Gronning, Casper, WY
2019 – Jake Pike, Pahrump, NV
2018 – Shane DeVolder, Pacifica, CA
2017 – Marty Erivez, Gillette, WY
2016 – Kelsie Foley, Tucson, AZ
2015 – John Parmeley, Phoenix, AZ
2014 – Kyle Wilson, Monterey, CA
2013 – Jerry Crowley, Fernley, NV
2012 – J.C. Parmeley, Phoenix, AZ
2011 – Dustin Hansen, Myton, UT
2010 – Scott Smith, Cottonwood, AZ
2009 – Tim Ward, Gilbert, AZ
2008 – Randy Brown, Chowchilla, CA
2007 – Chase Hansen, Myton, UT
2006 – Ryan Roath, Surprise, AZ
2005 – Alex Stanford, Chowchilla, CA
2004 – Andrew Krumm, Merced, CA
2003 – Larry Hood, Bakersfield, CA
2002 – Jim Bonetti, Pahrump, NV
2001 – Ramie Stone, Winton, CA
2000 – Mark Allison, Las Vegas, NV
1999 – Jack Stanford, Chowchilla, CA
1998 – Randy McGraw, Oak View, CA
1997 – Dan Fitzgerald, Las Vegas, NV
1996 – Paul Moore, Oxnard, CA
1995 – Mark Briggs, Bullhead City, AZ
1994 – Jim Perkins, Fort Mohave, AZ
1993 – Scott Pounds, Bakersfield, CA

Past Central Region Rookies of the Year
2023 – Garrett Taylor, Cabot, AR
2022 – Noah Burlison, Malvern, AR
2021 – Dylan Sillman, Alvo, NE
2020 – Dakota Sproul, Hays, KS
2019 – Austin Svoboda, David City, NE
2018 – Shadren Turner, St. Joseph, MO
2017 – Brandon Clough, Wallace NE
2016 – Tyler Frye, Belleville KS
2015 – Tanner Black, Otis, KS
2014 – Clay Sellard, Bucklin KS
2013 – Colton Osborn, Lexington NE
2012 – Kyle Ligenza, Columbus NE
2011 – Anthony Roth, Columbus, NE
2010 – Zach Schultz, North Platte, NE
2009 – Shane Hiatt, Rising City, NE
2008 – John Huffman, McCook, NE
2007 – Mark Zorn, Russell, KS
2006 – Jason Schoenberger, Gorham, KS
2005 – Brent Schlake, Blue Springs, NE
2004 – Dusty Blake, Belvidere, NE
2003 – Brice Riley, Indianola, NE
2002 – Tyson Garrison, Oberlin, KS
2001 – Robby Marsh, Hebron NE and David Petersen, Maxwell, NE
2000 – Jeff Williams, Oberlin, KS
1999 – Doug Holzmeister, Colby, KS
1998 – James Snow, Van Buren, AR
1997 – Jeremy Shain Etherton, Gibbon, NE
1996 – Jerry Prauner, Norfolk, NE
1995 – Kenneth Kovar, Rising City, NE

Past North Central Region Rookies of the Year
2023 – Dyllan Ricks, Boyden, IA
2022 – Austen Becerra, Carthage, IL
2021 – Cody Thompson, Sioux City, IA
2020 – Jake McBirnie, Boone, IA
2019 – John Oliver Jr., Danville, IA
2018 – Jesse Skalicky, Fargo, ND
2017 – Clint Luellen, Minburn, IA
2016 – Billy Kendall, Brainerd, MN
2015 – Rob VanMil, Barnesville, MN
2014 – Nick Roberts, Des Moines, IA
2013 – Jesse Sobbing, Glenwood, IA
2012 – Kyle Brown, Kellogg, IA
2011 – Dustin Smith, Lake City, IA
2010 – Jacob Waterman, Milan, IL
2009 – Chris Stein, Davenport, IA
2008 – Nick Deal, Walnut, IA
2007 – Jason Czarapata, Pulaski, WI
2006 – Josh Foster, Montrose, IA
2005 – Jeffrey Kriz, Waterloo, IA
2004 – Mike Hansen, Alton, IA
2003 – Brian Edel, Oskaloosa, IA
2002 – Jeremy Keller, Bismarck, ND
2001 – Brad Pinkerton, New Sharon, IA
2000 – Mike Nichols, Harlan, IA
1999 – Eric Fullenkamp, Eldon, IA
1998 – Josh Reisch, Luverne, MN
1997 – Troy Nothdurft, Sioux Falls, SD
1996 – Mark Mundell, Ottumwa, IA
1995 – Bert McDaniel Jr., Eldon, IA
1994 – Andy Davis, Douds, IA
1993 – Steve Droste, Waterloo, IA

Past South Central Region Rookies of the Year
2023 – Kaleb Emerson, Weatherford, TX
2022 – Matthew Day, Farmersville, TX
2021 – Steve Askew, Prosper, TX
2020 – Jon White Jr., Red Oak, TX
2019 – Mark Adams, Haslet, TX
2018 – Jeffrey Abbey, Comanche, TX
2017 – Ryan Slott, New Waverly, TX
2016 – Cody Shoemaker, Paradise, TX
2015 – Kevin Green, Waco, TX
2014 – Dean Abbey, Waco, TX
2013 – Doug Easterling, Haskell, TX
2012 – Michael Jackson, Wills Point, TX
2011 – Matt Winnett, Colbert, OK
2010 – Robert Black, Waco, TX
2009 – Gabe Tucker, Carbon, TX
2008 – Benji Kirkpatrick, Elm Mott, TX
2007 – Dillon Smith, Waco, TX
2006 – Andrew Simmerman, Evans, TX
2005 – Buddy Sowders, Waco, TX
2004 – Trevor Egbert, Salado, TX
2003 – P.J. Egbert, Copperas Cove, TX
2002 – G.W. Egbert IV, Salado, TX
2001 – Billy Brierton, Greenville, TX
2000 – Kolt Walker, Kermit, TX
1999 – Danny Ford, Wilson, TX
1998 – Jim Feltcher, Springtown, TX
1997 – Blaine Shives, Denison, TX
1996 – Max Thomas, Dallas, TX
1995 – Carey Felkins, Grand Prairie, TX
1994 – Alan Screws, Pickton, TX
1993 – Glenn Smithwick, Farmerville, LA

Past Eastern Region Rookies of the Year
2023 – Chase Rosebrugh, West Branch, MI
2022 – Jacob Poel, Nunica, MI
2021 – Owen Barnhill, Milton, FL
2020 – Chad Bennett, Caro, MI
2019 – Chase Burda, Columbiaville, MI
2018 – Victorya Truemner, Imlay City, MI
2017 – Nick Stormzand, Lowell, MI
2016 – Aaron Spearling, Clio, MI
2015 – Mitchell Hunt, Greenville, MI
2014 – Kurt Decker, Ninevah, NY
2013 – Craig Ward, Owego, NY
2012 – Dan Searls, Groton, NY
2011 – Michael Van Dyke, Rock Stream, NY
2010 – Matt Roberts, Afton, NY
2009 – Howard Jones, Freeville, NY
2008 – Jerry Lobdell Jr., Freeville, NY
2007 – Roger Flinn III, Ionia, MI
2006 – Milt Montgomery Jr., Alma, MI
2005 – Josh Wright, Mooresville, NC
2004 – Don Reeves, Genoa, NY (Northeast Region)
2003 – Dale Caswell, West Monroe, NY (Northeast Region)
2002 – Willie Rice, Elkland, PA (Northeast Region)
2001 – Travis Stevens, Knox, NY (Northeast Region)
2000 – Steve Hartman, Woodhull, NY (Northeast Region)
1999 – Timothy Murphy, Fulton, NY (Northeast Region)
1998 – Frank Caprara, Watertown, NY (Northeast Region)
1997 – Jeff Root, Arcade, NY (Northeast Region)
1996 – Sean Lias, Westfield, PA (Northeast Region)
1995 – Brooke Brasington, Sheridan, MI (Northeast Region)
1994 – Joe Cobb, Navarre, FL
1993 – John Simmons, Danville, IL

Past Mountain Region Rookies of the Year
2004 – Dallas, Flora, Montrose, CO
2003 – Mike Niksch, Paonia, CO
2002 – Brian Ungaro, Paonia, CO
2001 – Larry Cornell, Aztec, NM
2000 – Rick Hobbs, Dove Creek, CO
1999 – Brandon Carley, Farmington, NM
1998 – Don Robertson Jr., Green River, WY
1997 – Ricky Chorniak, Casper, WY
1996 – Robert Britton, Bloomfield, NM
1995 – Robert Anders, Colorado Springs, CO
1994 – Richard Leos, El Paso, TX
1993 – Jeff Walters, Wheatridge, CO

Past Gulf Coast Region Rookies of the Year
2004 – Joe Phillips, Milton, FL
2003 – Ansel Reed, Pace, FL
2002 – Robert Morrison, Milton, FL
2001 – Jason Barnhill, Milton, FL
2000 – Kevin Waddell, Southside, AL
1999 – Jamie Gowers, Lincoln, AL
1998 – Jamey Winn, Riverside, AL
1997 – Jimmy Hiett, Anniston, AL
1996 – Todd Neiheiser, Panama City, FL
1995 – Randy Cook, Baton Rouge, LA